Dračie pádlo

Správna dĺžka pádla pre dračie loded

Výber dračieho pádla je jednoduchší ako pre kajaky, alebo kanoe. U dračích závodov sú lode aj podmienky identické, preto vyberáme len podľa výšky jazdca, ktorý si trúfne osedlať dračiu loď.

Najjednoduchšou pomôckou ako určiť správnu dĺžku pádla bude vaše podpažie. Dračie pádlo by nemalo byť dlhšie ako tri prsty po pažou. Jednoducho si do podpažia vložíte tri prsty, a ak je pádlo dlhšie, siahneme po kratšom.

Naopak minimálnu dĺžku dračieho pádla určíme tak, že v sede oprieme pádlo vedľa seba a rukou musíme pohodlne zovrieť hlavičku.

Vodácky obchod Vodáci.sk  dáva do vašej pozornosti nasledovné dračie pádla:

Drevené dračie pádlo
Drevená klasika, ktorá nesklame. Ručne vyrobené pádlo pre dračie lode. Pre bližšie informácie kliknite na obrázok

Drevené dračie pádlo Panda. Klasika v celo drevenom prevedení. List je tvorený z latiek, oválna žrď, hlavička máčaná v oleji. Ľahšie ako duralová verzia. Výhodou dreva je lepší pocit a teplota. Drevené pádlo často slúži ako darček pre staršieho vodáka.

Profiplast Drago
Profiplast Drago, pre viac informácií kliknite na obrázok

Profiplast Drago, dračie pádlo z termoplastu s duralovou žrďou. Kvalitné dračie pádlo v štyroch farbách vhodné pre oddiely a kluby. Väčšia plocha listu ako drevená verzia. Výhodou je dlhšia životnosť použitých materiálov.

S výberom a objednávkou dračích pádiel vám radi pomôžu v špecializovanom vodáckom obchode Vodáci.sk.