Kajakárske pádlo

Správna dĺžka kajakárskeho pádla

Kajakárske pádlo jednoducho spoznáte tak, že má dva listy (lopatky) spojené žrďou (driekom).
O správnej dĺžke kajakárskeho pádla rozhodujú viaceré kritériá. Základným je výška vodáka, pričom platí logické, čím vyšší vodák, tým dlhšie pádlo. Nesmieme však zabúdať ani na loď a vodu na ktorej chceme jazdiť.

Základné pravidlo pre kajakárske pádla je, ak zdvihneme ruku nad hlavu, pádlo by nám malo siahať po zápästie. Berme do úvahy, že toto odporúčanie platí predovšetkým pre rekreačných jazdcov a tomu zodpovedajúcej vode.

Ďalším kritériom pre výber pádla je voda, na ktorej sa chystáme pádlovať.

  • Pre divokú vodu sú vhodné kratšie pádla, s ktorými sa ľahko manipuluje pri figurách (cca 180cm).
  • Pre vodnú turistiku volíme dlhšie pádla (zväčša 190 – 220cm).
  • A pre morské a jazerné kajaky volíme najdlhšie pádla (aj 250cm).

Obrázok znázorňuje správne držanie pádla, kde lakte aj úchop rúk zvierajú pravý uhol.

Nezabudnime u nafukovacích kajakov brať do úvahy širšie boky lode a nafúknutú podlahu, ktoré nás oddeľujú od vody viac ako u klasických plastových kajakov. Preto aj pádlo, by malo byť dlhšie.

Na základe našich dlhoročných skúseností z vodáckeho obchdou vám odporúčame nasledovné pádla:

TNP 603.0
Asymetrické pádlo na divokú vodu TNP 603.0 s menším listom azúženou žrďou. Pre viac informácií kliknite na obrázok.

Asymetrické kajakárske pádlo TNP 603.0 Light. Jedná sa o základný model, klasického jednodielneho pádla na divokú vodu. Pádlo je osadené moderným asymetrickým listom, ktorý šetrí vaše sily. List je vyrobený z pevného polyetylénu, žrď z duralu, použité materiály zaručujú odolnosť a pevnosť pádla.
Ak hľadáte základné pádlo s dobrým pomerom cena / výkon, TNP 603.0 Light nesklame vaše očakávania.

TNP Wolferine
Najvyššia rada seekajakových pádiel TNP Wolferine. Pre bližšie informácie kliknite na obrázok

Druhým pádlom, ktoré nás oslovilo je TNP 716.0 Wolferine. Kajakové pádlo pre vodnú turistiku a výlety po mori. Vychytávkou Wolferina je “odkvapový nos” na liste, ktorý zabezpečí odtok vody mimo vaších rúk. TNP Wolferine je vyrobený kombináciou technického plastu a sklenených vlákien. Výsledkom je vysoká pevnosť a nízka hmotnosť pádla.
TNP Wolferine je moderné pádlo pre seekayak z kvalitných materiálov za výbornú cenu.

Profiplast Puro
Najvyššia rada Storm od overeného výrobcu Profiplast v karbón aramidovom prevedení. Puro je pádlo, ktoré si obľúbite na prvý pohľad či úchop. Pre viac informícií kliknite na obrázok

Skutočnou lahôdkou je kajakárske pádlo na divokú vodu s karbón aramidovou  žrďou Profiplast Puro. Všestranné Puro, pádlo vhodné pre extrémne zjazdy, rodeo, či playboat. Vyvážená plocha listu, vynikajúci záber dopredu aj dozadu, karbónovú žrď je možné nahradiť sklolaminátovou.
Puro je výborné pádlo, ktoré sa v rukách skúseného vodáka zmení na silnú zbraň,  ktorej neodolá žiadna voda.

Veľký výber kajakárskych pádiel, ochotný personál a rýchle dodanie vám zabezpečia internetové vodácke potreby Vodáci.sk .