Kanoistické pádlo

Správna dĺžka kanoistického pádla

Kanoistické pádlo spoznáte tak, že má len jeden list na druhom konci žrde je  hlavička (hruška).

Správnu dĺžku pádla určíme tak, že postavíme kanoistické pádlo pred seba na zem, hlavička pádla by mala dosahovať vodákovi po bradu, maximálne do výšky nosu.

Prípadne môžeme vyskúšať druhý spôsob merania. Sadneme, alebo kľakneme si do lode, pádlo postavíme hlavičkou na dno a list by mal začínať na úrovni očí. U nafukovacích lodí musíme brať do úvahy nafúknuté komory, preto pripočítame pár centimetrov.

Správna dĺžka pádla na rafting

Pre rafting sa používajú rovnaké pádla ako pre kanoe, rozdiel je v dĺžke. V rafte sedí jazdec vyššie, bok nafukovacieho raftového člna je širší ako kanoe, preto je potrebné aj dlhšie pádlo. Rýchlo návod je minimálne po nos, prípadne do výšky očí.

Skúsení zamestnanci vodáckej predajne dávajú do vašej pozornosti nasledovné pádla:

Drevené pádlo
Krásne, tradične vyrobené drevené pádlo Panda. Pre viac informácií kliknite na obrázok.

Drevené pádlo Panda je jednoducho klasika. Nesklamalo našich otcov a dedov, ktorí s dreveným pádlom v ruke spoznávali a mapovali naše rieky a jazerá. Nesklame ani vás, ak sa vyberiete na rekreačný splav, vodnú túru, či viacdenný výlet.
Pádlo je vyrobené z ľahkého dýhovaného dreva, odolné, bezúdržbové. Pádlo sa vyrába aj v detskej verzii Panda.

Profiplast Rafter
Najvyššia rada Storm od Profiplastu, vhodná na zjazd divokej vody, predovšetkým rafting. Pre bližšie informácie kliknite na obrázok.

Čistokrvné kanoistické pádlo Rafter pre divokú vodu a rafting, ktoré sa oceníte najmä v náročných podmienkach. Termplastový list plnený uhlíkovými vláknami a duralovou žrďou zabalený do progresívneho tvaru, také je pádlo Profiplast Rafter. Dostupné v prevedení so sklolaminátovou žrďou.

Široký výber kanoistických pádiel nájdete vo internetovom obchode pre vodákov Vodáci.sk.